Міла Йовович: біографія, цікаві факти, особисте життя

Мілла Йовович (Milla Jovovich) – американська модель російсько-сербського походження. Здобула популярність ще в дитинстві, став «обличчям з обкладинки». Всесвітню популярність їй принесли модельна і акторська кар’єра.

Дитинство і юність

Міліца Наталія Богданівна Джовович народилася в Києві 17 грудня 1975 року. Батьками майбутньої світової зірки стали югославський лікар Богица Джовович і знаменита в СРСР актриса Галина Логінова.

Майже відразу після народження Міли у її батька закінчилася віза, і він був змушений виїхати з Радянського Союзу. Галина, яка отримала після шлюбу з іноземцем статус «неблагонадійної», перестала отримувати видатні ролі в кінематографі. За нею пильно спостерігали люди з КДБ, фактично з її акторською кар’єрою на Батьківщині було покінчено.

Незважаючи на те що Мілла ще в дитинстві емігрувала, вона вважає себе росіянкою. В її пам’яті добре збереглося той час, коли сім’я Джововичей ще жила в Києві.

У січні 1981-го Йововичи-Логиновы подали запит на еміграцію і отримали дозвіл на виїзд з країни. Сім’я переїхала в Лондон, де прожила кілька років, а звідти рушила в США. Спочатку вони зупинилися в Сакраменто, але остаточно осіли в Лос-Анджелесі. Фільми з участю Галини Логінової були заборонені до показу на території Радянського Союзу.

Боги мріяв про широкій медичній практиці в країні великих можливостей, але доля розпорядилася інакше – ліцензії на надання медичних послуг він не отримав. Батьки Мілли кілька років працювали прислугою в будинку Брайана де Пальми, відомого голлівудського режисера. Галина добре усвідомлювала, що про акторській ниві на найближчі роки можна забути, і всі свої сили спрямувала на розвиток кар’єри єдиної доньки.

Еміграція з Радянського Союзу наклала непростий відбиток на дитинство Мілли. Кажучи про час, проведений в школі, вона згадує, що однокласники часто знущалися над нею через акценту, хоча англійська вона освоїла за три місяці, дражнили комуністкою і радянської шпигункою. У той час холодна війна між СРСР і США вийшла на новий рівень, і це не кращим чином позначалося на ставленні суспільства до Йововичам.

У 1990-му Боги засудили до 20 років тюремного ув’язнення за фінансові махінації зі страховками. Від сумної обстановки в сім’ї Міллу здорово відволікали уроки музики, акторської майстерності та балету – актриса згадує, що однією з її репетиторів була «божевільна руська», яка тримала дівчинку в їжакових рукавицях.

В досить ранньому віці Мілла стала брати участь у кастингах і фотосесіях. На довгий час машина матері стала для неї місцем, де вона проводила левову частку часу – спала, робила домашні завдання для школи, готувалася до зустрічі з фотографами. Галина підходила до просування дочки з небувалим ентузіазмом, постійно вишукуючи вигідні контракти і нові можливості для професійного зростання. Вона стала її першим продюсером, творчим керівником і мотиватором.

Велике навантаження принесла плоди – крім популярності в модельному бізнесі і світі кінематографа, Мілла Йовович рано стала фінансово незалежною і у віці 16 років пішла з дому і пристрастилася до алкоголю та легких наркотиків.

Актриса, згадуючи про ранньому періоді своєї кар’єри, каже, що була «справжнім породженням пекла», а власні інтерв’ю викликають у неї бажання провалитися під землю від сорому. Незважаючи на волелюбну натуру, Мілла визнає, що завдяки підтримки і контролю з боку матері вона вчасно зупинилася і зійшла зі слизької доріжки.

Кар’єра моделі

У модельний бізнес Мілла увійшла в 11 років, опинившись на обкладинці італійського «LEI». Ця подія стала першим значимим проривом моделі – незважаючи на юний вік, Мілла виявилася досить популярною завдяки незвичайній зовнішності. Поки навколо імені та віку Йовович тривала галас, її обличчя з’явилося на обкладинках ще десятки друкованих видань, в числі яких був відомий журнал «Mademoiselle».

Перший модельний контракт Мілла уклала у 12 років, після чого стала брати участь у рекламних кампаніях таких гігантів індустрії моди, як Calvin Klein, Hugo Boss, Revlon, заробляючи не менше 3000$ за знімальний день. Фотографії моделі публікували багато популярні видання, включаючи легендарний Vogue, Cosmopolitan і The Face.

Міллі довелося побувати в ролі особи для багатьох брендів парфумів, одягу і косметики (Marc Jacobs, Chanel, Isabel Marant), протягом багатьох років вона була моделлю L’oreal, а в 2018 році стала обличчям Balmain.

Початок кінематографічної кар’єри

Галина, мати Мілли, розуміла, що кар’єра фотомоделі не годиться в якості єдиного заняття і переконала дочка почати просуватися в кінематографі. На великому екрані Міллу вперше побачили в 13-річному віці. Дебютна стрічка називалася «Злиття двох місяців»: роль Йовович була епізодичною і популярності не принесла. У 1991-му дівчина перевтілилася в Ліллі в «Повернення в Блакитну лагуну».

Найпопулярніші фільми з участю Йовович

Зоряні ролі, які принесли Йовович найбільшу популярність, – це образи сильних жінок, здатних дати відсіч будь-якому супротивникові.

«Повернення в Блакитну лагуну»

Винятком можна вважати Ліллі з «Повернення в Блакитну лагуну». Стрічку визнали провальною – дохід від прокату ледь перевищили 3 млн, а сам фільм удостоївся п’яти номінацій премії «Золота малина».

«П’ятий елемент»

1996-й для актриси ознаменувався роллю у футуристичному бойовику Бессона «П’ятий елемент». Мілла співпрацювала з такими зірками, як Гері Олдмен і Брюс Вілліс. Бюджет склав 90 млн у 1997-му це був найдорожчий фільм, знятий не в Голлівуді. Дорожнеча пояснюється великою кількістю спецефектів і оригінальними костюмами (творцем виступив Жан-Поль Готьє).

«Жанна д’арк»

На зйомках історичної драми «Жанна д’арк» актриса продовжує співпрацювати з Люком Бессоном. Фільм був добре прийнятий глядачами – хвалебні відгуки згадували правдивість і теплоту, передану в кожному кадрі, а також видатну акторську гру Йовович та її антагоніста по фільму, Венсана Касселя.

Кінокритики, однак, не оцінили роботу Бессона і зазначили, що «картина розвалюється на частини», маємо слабкий сценарій і невідповідність стилю режисури заявленого жанру. Бюджет фільму в 85 млн не окупився в прокаті.

Серія «Обитель зла»

У 2002-му для Міли починається ера «Обителі зла». Фантастичний ужастик, кіноадаптація японської «Resident Evil», став вдалим вкладенням часу – франшиза розтягнулася аж на шість повноцінних фільмів. Актриса отримала головну роль і зіграла дівчину по імені Еліс, яка втратила пам’ять і намагається впоратися з навалою нежиті, попутно воскрешаючи в пам’яті спогади з минулого життя.

Перед зйомками першого фільму всі актори пройшли спеціальну бойову підготовку у співробітника тактичного підрозділу SEAL. Майже всі трюки у серіалі Йовович виконувала самостійно, за винятком тих, які загрожували її життю.

Незважаючи на суперечливі відгуки критиків, серія зомбі-бойовиків виявилася досить популярною, щоб бути номінованою на безліч кінопремій.

Музична діяльність

Різнобічні мистецькі заняття, якими був заповнений розпорядок дня маленької Міли, дав свої результати. Незвичайна манера співу, чарівний голос і оригінальні тексти стали причиною успіху Йовович і на музичному терені.

Демо-записи дівчина відправила в студію SBK Records ще в 1988 році, тоді ж і уклала контракт на першу платівку. Проте щільний робочий графік не дозволив їй відразу почати роботу. Тому перший диск, The Divine Comedy, побачило світло лише через шість років, у 1994-м.

Слухачі високо оцінили дебютний альбом співачки, натхненний українськими фольк-мотивами, критики відгукувалися про нього добре, так що Мілла продовжила свою кар’єру в світі музики. У 1998-му вийшов ще один диск, The People Tree Sessions.

Через рік за допомогою Кріса Бреннера Мілла зібрала групу під назвою Plastic Has Memory. Колектив не випустив жодного диска. Співачка в групі відповідала за вокал, грала на електрогітарі і складала тексти пісень.

Нагороди та номінації

Протягом всієї кар’єри Міллу неодноразово номінували на різні премії.

  1. 1992 р. – «Краща молода актриса у головній ролі кінофільму» за «Повернення в Блакитну лагуну, також «Гірша Нова Зірка» від «Золотої малини».
  2. 1998 р. і «П’ятий елемент» дав Мілле чотири номінації: «Сатурн» — «Краща актриса другого плану», Blockbuster Entertainment Awards – «Кращий дебют актриси», «Золота малина» — «Найгірша актриса другого плану» і » MTV Movie Awards – «Краща бійка».
  3. «Жанна д’арк» послужила приводом для номінування Мілли на «Золоту малину» в 2000-м. В той раз журі визнало її однією з найбільш «Гірших актрис».
  4. Журі премії «Сатурн» в 2003 році номинировало актрису в категорії «Краща актриса» за першу частину «Обителі зла».
  5. Нарешті, в 2010-му актрису нагородили премією Spotlight Award від Hollywood Film Festival.

Особисте життя

Вперше Мілла вийшла заміж у 16 років. Чоловіком актриси став колега по знімальному майданчику Шон Ендрюс. Молоді люди зблизилися під час роботи над фільмом «Під кайфом і в сум’ятті», заради того, щоб бути разом з коханим, Мілла навіть втекла з дому. Шлюб був анульований через місяць, до великої радості Галини, матері дівчини.

Наступним обранцем Йовович став відомий режисер Люк Бессон, з яким вона познайомилася на кастингу «П’ятого елемента». З першого разу Мілла роль не отримала, режисер був шокований її епатажним зовнішнім виглядом – Йовович заявилася на кастинг з пофарбованим золотою фарбою особою, на двадцатисантиметровой платформі і в неймовірному сукню.

Побачивши режисера поза знімальних павільйонів, актриса підійшла до нього і сказала: «Привіт! Я та актриса, з якою ви не дали роль!» Бессон, побачивши Міллу і оцінивши її природну красу, готовий був дати їй що завгодно. Весілля відбулося відразу після закінчення зйомок, але вже у 1999-му пара подала на розлучення.

Третього чоловіка Мілли звуть Пол Андерсон, їх роман почався на зйомках «Обителі зла». У шлюбі з англійським режисером актриса складається з 2009-го – закохані одружилися два роки тому після народження первістка, дочки Евер Габо. У 2015-му пара стала батьками вдруге – на світ з’явилася їхня дочка Дэшиэль Іден.

У напруженому знімальному графіку Мілла завжди знаходить час для сім’ї. Актриса вважає, що виховання дітей – найголовніше завдання батьків. Своїх дочок Йовович вчить російської мови та знайомить з рідною культурою.

Цікаві факти

  1. На початку модельної кар’єри дочки Галина Логінова видозмінила її ім’я – додала другу «л», щоб зберегти незвичайне звучання. В оригінальному написанні воно вимовлялося як «Майла».
  2. Йовович допомагала Бессону придумувати «божественний мова», на якому говорила головна героїня «П’ятого елемента», Лілу. Вигаданий мова містить 400 словесних одиниць, і до кінця зйомок актриса і режисер з легкістю висловлювалися на ньому.

Мілла Йовович зараз – останні новини

Мілла затребувана в якості моделі та голлівудської актриси. Вона продовжує давати інтерв’ю, зніматися для глянцевих журналів, рекламувати різні продукти – зовсім недавно вона стала обличчям компанії Balmain.

Протягом 2018 року Йовович працювала з Харрельсоном над фільмом «Шок і трепет», а також над пригодницької стрічки Франко «Світ майбутнього» та китайськими «Новачками».

У наступному році виходить сіквел гучної «Хеллбоя». Друга частина буде носити назву «Відродження кривавої королеви», одну з провідних ролей гратиме старша дочка Міли, Евер Габо.

Висновок

Дочка радянських емігрантів, талановита актриса, модель з нестандартною зовнішністю, співачка, щаслива дружина і мати дітей – Мілла Йовович особливо близька російському глядачеві. Незважаючи на довгі роки, які актриса провела далеко від історичної Батьківщини, вона не забуває своє коріння – непогано говорить по-російськи і вчить того ж своїх дочок.

Залишається тільки сподіватися, що в майбутньому Міллу чекає чимало цікавих і яскравих ролей, і вона зможе радувати своїх шанувальників все новими і новими появами на великому екрані.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: